Beklerken Yaşamak

 

 

Hayatımız, her aşamasında beklemekle geçer…

 

Küçükken işten gelen babanın getirdiği çikolatayı bekleriz. Biraz büyüyünce dışarı çıkıp oyun oynamak için izin bekleriz. Az daha büyüyünce öğretmenin yazılı notlarını okumasını bekleriz. Hafif genç olunca sevgilimizle buluşma saatini bekler oluruz. Ardından okuluımuzun bitmesini, maaş gününü ve çocucuğumuzun ilk dişinin çıkmasını bekleriz. Yeterince büyüyünce artık tahlil sonuçlarını ve doktorun iyi haber vermesi en büyük beklentimiz haline gelir

 

Hayatımız beklentilerle geçer. Hep bekleyecek yeni ve daha önemli bir şey buluruz. Hep sabırsızlanır , söylenir ve beklenen o güzel günü ararız. Gözlerimiz hep ufuk çizgisindedir.hayatı hep bir türlü gelmeyen “ kara göründü” haberi zannederiz. Halbuki, yaşamın berklerken geçen zamanlar olduğunu unutuveririz.

 

 Gerçek güzellikler hala çalışan tat tomurcuklarımız ve yaşlanabilen gözlerimizdir aslında. Beklerkenki ; dost sohbetleri, sevgilinin gözlerindeki yansımalar, hayallerimiz ve hissettiklerimizdir aslında gerçek olan. Zaten ,zaman geçtikçe, pembe toz bulutu anılarımızı örttükçe , hatıralarımız bize bunu apaçık şekilde anlatır aslında….Bu yüzden, henüz içindeyken, hayatın aktif oyuncusuyken bunu fark edebilen ve sahip olduklarıyla hayatı tadabilenler pek şanslıdır !

 

tta iyi şanslar !

Additional information